Ѝ беше потрчко на Парис Хилтон, а потоа една ЖЕШКА СНИМКА промени сè!

Ким Кардашијан Вест вчера го прослави 39. роденден. И додека денес е една од најпознатите дами во светот, која оди на состаноци со претседателот Трамп, пред десетина години беше само старлета од трета класа…

Ким Кардашијан Вест вчера наполни 39 години. Оваа старлета денес е една од најпознатите дами во светот, на сметка има десетина милиони евра, а секоја нејзина објава ги вжештува социјалните мрежи. Пред десетина години, тоа воопшто не беше така. Ким тогаш беше една од стотиците старлети кои ја бараа својата пет-минутна слава. Но одеднаш се се промени. Една секс снимка беше доволна за да ја лансира во ѕвездената орбита, каде што е и денес. Ви претставуваме неколку непознати факти за Ким Кардашијан.

1. Нејзиното целосно име е Кимберли Ноел Кардашијан Вест. Таа има холански, германски, ирски, шкотски и ерменски корени.

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

2. Нејзиниот сон бил некогаш да стане учителка.

View this post on Instagram

Chicago in Armenia 🇦🇲 ✨

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

3. Никогаш не завршила средно училиште.

4. На почетокот била позната како пријателка и потрчко на богатата наследничка парис Хилтон, односно била нејзина асистентка.

5. Нејзиниот подем започнал откако во јавноста се појави секс видото кое таа го направила со својот тогашен дечко Реј Џеј. Видеото собра стотина милиони прегледи, а Ким заработи пет милиони долари.

6. Пред Каније Вест, таа во брак беше со Дејмон Томас и Крис Хемфрис. Првиот брак и траел четири години, а другиот само 72 дена.

7. Секс снимката излезе во 2017 година, а поради неа во 2008 година Ким беше најпребаруваната жена на Гугл.

8. Ги обожава Џенифер Лопез, Бијонсе, Лејди Гага и Тејлор Свифт. Најдраго шоу и е Опра шоу, а најдрага серија „Сексот и градот“.

9. Таа обожава длабоко пржени орео кекси.

10. Таа е голем поддржувач на Доналд Трамп, со кој била на неколку состаноци.

11. Иако според Форбс е тешка 72 милиони долари, таа тврди дека дома се уште сама чисти.

12. Доколку ја прашате за што најмногу се кае, таа не одговара дека тоа е секс снимката, туку нејзината песна „Jam“ од 2011 година.

13. Таа e во далечно сродство со Елен Деџенерис, но и со двајца поранешни американски претседатели – Џон Адамс и Џон Квинси.

14. Нејзино најтрауматично искуство било кога во 2016 година беше ограбена во Париз.

15. Омилени роденденски подароци и се скапоцените автомобили.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат