Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Синди Крафорд ја започна својата кариера пред 3 децении и набрзо се стекна со епитетот – најубава жена на светот. Свесна за своите години, но и убавина, често знае да се фотографира без шминка, но и без облека.

Меѓутоа, во еден момент на себе навлече толкав гнев од народот што мораше да се брани самата себе каде што со неколку реченици ги засрами сите “злобни јазици“.

 

View this post on Instagram

 

Going au naturale for @russelljames. Congrats on the Angels in the Desert opening and the new book, Russell! #AngelsFineArtCollection

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

„Се сеќавам дека една злобна личност на Инстаграм, каде што ги има многу, објави нешто, во смисла – Зошто ова сè уште го правиш во тие години?“ – напишала Синди, прашувајќи дали навистина постои старосна граница на која соблекувањето гола не е во ред.

Прочитајте и...  Мета: Од денеска ќе видите друг, многу официјален претседател

Таа потоа истакна дека токму поради таквите коментари и понатаму ја работи работата со која се занимава и се фотографира.

 

View this post on Instagram

 

@voguespain by @sebastianfaena #Vogue30 🖤

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

„Дали ние имаме рок на траење? Не изгледам исто како на 20, 30 или пак 40 години. Но, доколку се грижиме за себе, зошто да не? Дали позирам во минијатурна танга на плажа? Не. Но, постојат места каде што сакам да се чувствувам убаво кога сум гола, приватно, со сопругот“ – раскажала таа.

Синди и нејзиниот сопруг се во брак од 1998-та година и имаат две деца.

Прочитајте и...  Мета: Од денеска ќе видите друг, многу официјален претседател

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат