Захарова: Санкциите против Русија ја покажуваат само неконкурентноста на САД

Фото: ЕПА

Незаконските активности на САД секогаш биле проследени со природен одговор од Русија, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, коментирајќи ја подготовеноста на Вашингтон за воведување нов пакет санкции поради ситуацијата со Алексеј Навални.

– САД се обидуваат да ги решат проблемите со сопствената неконкурентност преку воведување санкции за Руската Федерација, истакна Захарова.

САД: Нови санкции против Русија поради Навални

Видео на денот