„За љубовта, што секогаш ме поддржуваше, што ме насмеа дури и од затвор“ – Јулија Навална со емотивна порака се прости од сопругот

Алексеј Навални и сопругата Јулија / Фото EPA-EFE/ALEXEI NAVALNY INSTAGRAM

Сопругата на Алексеј Навални, Јулија Навална не присуствуваше на погребот на нејзиниот сопруг бидејќи е надвор од Русија, но преку социјалните мрежи му се заблагодари на својот сопруг за 26 години апсолутна среќа дури и во последните три години.

„За љубовта, што секогаш ме поддржуваше, што ме насмеа дури и од затвор, што секогаш мислеше на мене. Не знам како да живеам без тебе, но ќе се обидам да те направам среќен и горд. Не знам дали можам или не можам, но ќе се обидам, сигурна сум дека ќе се сретнеме еден ден, имам толку многу нераскажани приказни за тебе и имам толку многу песни зачувани за тебе на мојот телефон, глупави и смешни, воопшто, да бидам искрена, страшни песни, но тие се за нас, и навистина сакав да ти дозволам да ги слушаш. И навистина сакав да те гледам како ги слушаш, се насмевнуваш и потоа ме гушнувам. Те сакам засекогаш.Почивај во мир“, напиша Јулија Навални.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот