За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Шкендија предводени од тренерот Ернест Ѓока се подготвуваат за можеби најголемиот предизвик сезонава, натпреварот в четврток во Скопје (20.00 часот) против Тотенхем.

Доколку тетовските „црвено-црни“ направат изненадување против фаворитот во плеј-офот како последна пречка за пласман во групната фаза на Лига Европа ќе се соочат со рускиот Ростов или израелскиот состав на Макаби Хаифа.

Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Македонскиот репрезентативец Егзон Бејтулаи кој настапува во одбранбениот дел најавува дека Шкендија не оди со бело знаме и во позитивна атмосфера го очекува мечот против премиерлигашкиот гигант од Лондон.

– Шкендија е повеќе од клуб, тоа е љубов, пасија и начин на живот. Како фудбалер секогаш сонувате да играте во големи натпревари. Се има можноста да се игра против големи клубови и тоа ќе се случи в четврток. Во ваквите натпревари треба да уживате, мислам дека не е „невозможна мисија“ – вели дефанзивецот на Шкендија, Бејтулаи.

Прочитајте и...  Бабиќ: Имавме шанса за реми, но домашниот голман се испречи пред тоа

Шкендија го најавува натпреварот против Тотенхем споделувајќи ги своите очекувања, видео записот можете да го погледнете ТУКА

Поврзани вести

Ѓоковиќ со победата над Чориќ дојде до израмнување на рекордот на Сампрас

Слободен печат

Венгер: Со Суперлигата сакаат да ја уништат Премиер лигата

Слободен печат

Димитријевиќ и Хувентуд не знаат за пораз во Еврокупот, последна жртва е Уникс

Слободен печат

НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Слободен печат

Само две работи можат да го запрат Ѓоковиќ да не биде историски број 1

Слободен печат

Ристовски: Заканите не ме плашат, а овие двајца кандидати немаат капацитет да го водат МОК

Слободен печат

Остави Коментар