ВО ЖИВО: Пресконференција на ДИК

Државната изборна комисија во моментот одржува пресконференција на која се очекува да бидат соопштени бројките за излезноста на изборите до 17.00 часот.

Следете во живо:

Прочитајте и...  Германија го надмина прагот од 10.000 починати од коронавирус

Поврзани вести

Д-р Александар Стојанов: Сите што биле во контакт со Амди Бајрам на свадбата да бидат во изолација!

Советот на општина Шуто Оризари одржа комеморативна седница по повод смртта на Амди Бајрам

Слободен печат

ФОТО: Граѓаните од општина Гази Баба им помагаат на лицата од ранливите категории

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Шилегов: Би ги укинал централните инспекции, да не постои државен инспекторат

Слободен печат

Во Словенија од денеска во болниците само пациенти со Ковид-19 и итни случаи

Слободен печат

Остави Коментар