8 C
Скопје

ВО ЖИВО: Почна протестот за случајот „Монструм“ – свирежи и извици ечат низ Чаир

Од паркот Чаир започнаа протестите во организација на роднините на оние кои им се изречени казни за случајот ,,Монструм”.

Толпата на демонстранти со свирежи и извици го започна протестот упатувајќи се кон Основниот суд, а потоа и до Влада.

Моментално од она што може да се види на терен, присутни се и поголем број на полициски службеници кои го обезбедуваат протестот.

Присутните скандираат со свирежи и извици, а носат и албански знамиња, како и американското знаме.

Полицијата му ги избриша снимките од протестот на репортерот на „Слободен печат“: Нѐ снимаш во лице, па ни ги палат автомобилите

Прочитајте и...  При извршен вонреден инспекциски надзор во Собранието не се констатирани неправилности

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар