4 C
Скопје

Tag : Монструм

Вести Македонија Слајдер

Нов протест против пресудите за „Монструм“: Ова е еден вид на војна, тука сме и ќе се бориме

Лука Андреев
Одбраната на осудените во „Монструм“ најави жалби за мерката притвор, но и за изречените пресуди, додека пак нивните роднини најавија протест во петок. Адвокатите на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фејзи Азири ги покани Русковска и Јовески во ќелија: Ќе ви дадам докази за нарачателите и организаторите на убиството

Лука Андреев
Обвинетиот Фејзи Демири по изрекувањето на пресудата за „Монструм“ и по барањето мерка притвор упати необична покана до обвинителите: -Љубомир Јовески и Вилма Русковска, нека...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Пресуда за Монструм: Три доживотни затворски казни за „монструозното садистичко убивање“ на момчињата

Лука Андреев
Овде не се работи за обичен кривично-правен настан, туку за монструозно садистичко убивање на едвај полнолетни деца, изјави судијата Огнен Ставрев пред изрекувањето на пресудата...
Вести Македонија

Денеска пресуда за „Монструм”

Слободен печат
Случајот „Монструм” го води судијата Огнен Ставрев, а застапници на обвинението се Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски. Во завршен збор, обвинителката Фатиме Фетаи, побара максимални...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Сите учесници во протестот за „Монструм“ ќе сносат одговорност

Михаило Донев
Министерот Оливер Спасовски на денешната пресконференција, во делот на новинарски прашања одговори дека сите учесници во протестот за случајот „Монструм“, како и организаторот ќе се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Реисот контра Ангелов: Ниту зборувавме за УЧК и „Голема Албанија“, ниту го осудивме скандирањето на протестот за „Монструм“

СП.
Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов викендов на својот фејсбук-профил силно го осуди скандирањето „УЧК” на протестот во петокот, за случајот...
Вести Македонија

Судот да даде одговор што се случило на 12 април 2012, бараат семејствата на жртвите од „Монструм”

Слободен печат
Од сите изведени вербални и материјални докази во текот на главниот претрес недвосмилено се докажа дека во дејствијата на обвинетите се содржат суштествените елементи на...
Вести Македонија Слајдер

Одбраната побара ослободителна пресуда за обвинетите од Монструм

Слободен печат
Со завршни зборови на одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година....
Вести Македонија

Завршни зборови на одбраната за случајот „Монструм”

Слободен печат
Со завршни зборови на одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012...