Tag : Монструм

Вести Македонија

Сведок за „Монструм“ тврди: Видовме тело и се јавивме во полиција

МИА Агенција
Рибарот Зоран Велковски, кој сведочи на денешното рочиште за случајот „Монструм“, наведе дека критичната ноќ на 12 април 2012, заедно со другарите се упатил кон...
Вести Македонија Слајдер

Трајковски: Пред петкратното убиство барав средба со Мијалков и Тодоровски, но не ме повикаа

Неколку месеци пред настанот, добив податок дека во Липковскиот регион повторно се појавиле униформирани паравоени формации. Претходните го имале знакот на УЧК, а сега имале...
Вести Македонија Слајдер

Џафери: Бевме многу загрижени да нема меѓуверски тензии после петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Слободен печат
Веста за убиството кај Смилковско Езеро ја дознав дента, во доцните вечерни часови. Тој ден бев во Скопје. Во тоа време јас бев вицепремиер во...
Вести Македонија Слајдер

Беџети: Имало грешки во претходниот процес за „Монструм“ (ВИДЕО)

Кога се случи петкратното убиство на Смилковското Езеро бев во Турција. Колку што се сеќавам за овој немил настан бев известен од моите сопартијци. Во...
Вести Македонија

Блерим Беџети и Муса Џафери сведоци на денешното рочиште за „Монструм“

Слободен печат
Поранешниот министер за правда и актуелен градоначалник на Општина Сарај, Блерим Беџети, предвидено е денеска да сведочи на рочиштето за случајот „Монструм”. Како сведок на...
Вести Свет

Мајка од пеколот: Ги фрлила близнаците веднаш по раѓањето, пожарникарите спасија само едно заглавено меѓу два ѕида

Слободен печат
Работниците од итните служби во Мексико спасиле бебе откако мајката, по раѓањето близнаците ги фрлила од станот, а девојчето останало заглавено меѓу два ѕида во...
Вести Македонија Слајдер

Алексовски го обвини Заев дека изнел невистини за него

Поранешниот советник за национална безбедност на екс претседателот Ѓорѓе Иванов, Синиша Алексовски денеска сведочеше на рочиштето во случајот „Монструм“. Секогаш пред верски празник, се следат...
Вести Македонија Слајдер

Мијалков не се сеќава на низа настани за „Монструм“

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков на денешното судење за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на низа прашања кој му беа поставувани одговараше со...
Вести Македонија

Мијалков, Беџети, Џафери и Алексовски пристигнаа во Кривичен (ФОТО)

Слободен печат
Во Основниот кривичниот суд пристигнаа Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски, кои денеска се повикани во судот како сведоци за случајот “Монструм”....
Вести Македонија

Сашо Мијалков ќе сведочи на новото рочиште за „Монструм”

Слободен печат
Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери....