ВИДЕО+ФОТО | Мајли Сајрус ги ослободи брадавиците: провокативна насловна сесија за магазинот „Интервју“

мајли сајрус
Фото: Принтскрин / Instagram

Во 2007 година, додека сеуште беше тинејџерскиот лик Хана Монтана, Мајли за себе кажа „да, навистина сум рок ѕвезда“. Четиринаесет години подоцна го покажува тоа – со спонтано провокативна фотосесија за магазинот „Интервју“ и трибјут настап заедно со еден од бендовите кои ги сака – Металика за легендарната песна „Nothing Else Matters“.

За интервјуто за магазинот „Interview“ Мајли изведе необично провокативна фотосесија, на која се појави во неколку интересни аутфити од најголемите дизајнерски брендови на денешницата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Прашањето се јави: кој е најзабележителниот детал во фотосесијата? Разголените нозе со фокус околу меѓуножјето, или опасно големите вештачки брадавици поставени на нејзините гради?

Фотосесијата содржеше неколку изгледи кои комбинираат хеланки од Миу Миу, чизми од Шанел, фустан од Кензо, топуци од Версаче, топ од Сен Лоран и потпетици од Лобутин, како и бројни парчиња од Гучи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Ларс Улрих, тапанарот на иконичниот бенд од 90-тите Металика се стави во улогата на новинар и ја интервјуираше Мајли Сајрус, со која се чини дека имаат новопронајдено пријателство.

Во спонтаниот разговор објаснува како се чувствувала откако директно се впуштила во предизвикот да настапува пред многу луѓе по изминатите 18 месеци, и се споредува со настапот на Мерлин Монро пред трупите, и тоа како довела надеж во форма на сексуалност, убавина и радост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Неодамна Мајли настапуваше заедно со бендот на шоуто на Хауард Стерн, каде заедно ја изведоа песната „Nothing Else Matters“, а потоа снимија заедничка преработка заедно со Елтон Џон одбележувајќи 30 години од издавањето на „Црниот“ албум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Видео на денот