ВИДЕО | Вработена во ресторан за брза храна во САД пукала кон муштерија по расправија за помфрит

Вработена во ресторан за брза храна во САД пукала кон муштерија по расправија за помфрит / Фото Би-Би-Си принтскрин

Снимката од безбедносните камери од ресторан за брза храна го покажал моментот кога вработенa наводно пукалa во автомобил на муштерија по расправија поради помфрит.

Инцидентот се случил во март 2021 година во Хјустон, Тексас, пренесува Би-Би-Си.

Оттогаш, семејството на возачот поднело тужба против „Џек ин д Бокс“ и неговaтa вработенa, Алонија Форд-Териот.

Форд-Териот се изјаснилa за виновнa по обвинението за смртоносно однесување

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот