-1 C
Скопје

ВИДЕО: Во новиот филм Ковид-19 мутира, а Америка е затворена до 2024 година

„Songbird“ е називот на претстојниот филм кој ќе се занимава со пандемијата на коронавирусот. Ќе го продуцира неповторливиот Мајкл Беј, авторот на филмовите „Лоши момчиња“, „Армагедон“, „Трансформери“.

„Songbird“ ќе го истражува моментот на светска катастрофа и во него ќе преовладува животот во карантин кој би траел во наредните неколку години – поточно до 2024 година, кога се одвива и самиот филм. Дали следните четири ќе и го направат ова на Америка?

Трејлерот прикажува тмурна слика на блиската иднина. Звучи како дистопијски времеплов за кој никој во моментот не сака да размислува, пишува Futurism.

Бројот на мртви достигнува 110 милиони, а го предизвикал мутираниот ковид со висока стапка на смртност. И да, ова е остварување кое филмската индустрија сака да го гледате.

Тоа што никој нема да го изненади е тоа што во средината на оваа тема постои и љубовна приказна.
– Како Ромео и Јулија, само што се одвоени со влезни врати и вирусот, изјави за EW еден од режисерите, Адам Мејсон, а вториот режисер е Сајмон Бојс.

Прочитајте и...  Научници развиваат вакцина против ковид-19 во форма на спреј

Според соопштението за медиумите, протагонист во приказната е еден работник кој стекнал редок имунитет, кој го игра тинејџерскиот срцекршач Кеј Џеј Апа од „Riverdale“.

Продукцијата беше започната на 8 јули оваа година во Лос Анџелес, а филмот е снимен за само 17 дена.

Се поставува едно важно прашање: За кого е направен овој филм?

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар