33.8 C
Скопје

ВИДЕО: Во Англија се урна авион на британската морнарица, нема загинати

Авион на британската морнарица се урна денеска во југозападниот дел на Англија, во Корнвол. Двајцата пилоти успеале да се катапултираат, јави Би Би Си. Локалната полиција соопшти дека две лица се повредени во инцидентот, но не се во животна опасност.

Според извештајот на Министерството за одбрана, двајца членови на екипажот успеале да се катапултираат пред уривањето.

Полициската станица Девон и Корнвол соопшти на Твитер дека полицајците реагирале на несреќата поради откажување на моторот и дека две лица се здобиле со повреди кои не се опасни по живот.

Воен извор за Скај Њуз потврди дека авион Хок Т1 се урнал во регионот Корнвол. 

Поврзани вести

Рама: Се надевам дека нема да бараат да се наречете Западна Бугарија оти пак ќе треба да преговарате со Грците

Слободен печат

ВИДЕО | Георгиевски: Охридскиот регион треба да живее во синергија со заштитата, природата и културното наследство

Слободен печат

Лани Град Скопје потрошил 10 милиони евра повеќе на тендери

Слободен печат

Фон дер Лајен: Унгарскиот анти-ЛГБТ закон е срамен и дискриминирачки

Слободен Печат

МЖСПП: Концентрацијата на ПМ 10 честичките во текот на вчерашниот ден е надмината на речиси сите мерни места

Слободен печат

Булеварот „Цветан Димов” ќе се прошири на шест коловозни ленти, определени објекти ќе се урнат

Слободен печат

Остави Коментар