ВИДЕО: Страотна глетка – пожар ја проголта модуларната ковид болница во Тетово, се споменуваат и жртви

Пожар во модуларната болница во Тетово:/Фото: Твитер

На социјалните мрежи се појавија страотни снимки од пожарот во тетовската модуларна болница. Засега нема информации за жртви ниту пак за тоа колку и каде се евакуирани пациентите од запалената болница.

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи, вечерва видно потресена даде куса изјава дека пожарот почнал внатре во болницата, и се проширил со молксавична брзина.

На самото место интервенираат противпожарните служби од Тетово.

Министерот за здравство Венко Филипче кој попладнево присуствуваше на централната церемонија во Скопје по повод Денот на независноста, по дојавата за пожарот итно заминал во Тетово.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот