ВИДЕО | СП. поткаст втора сезона: Ракометот со Милан Лазаревски

Поткаст со Милан Лазаревски - ракометар /Фото: "Слободен печат"/Драган Митрески

Вечерва се емитува првата епизода од втората сезона на поткастот на „Слободен печат“. По пауза од неколку месеци, повторно ви носиме интересни гости и муабети од различни сфери на општеството.

Наш денешен гостин е еден од најдобрите македонски ракометари, играчот на Вардар 1961, Милан Лазаревски. Лазаревски ни ги раскажува неговите искуства од Европското ракометно првенство на кое ја претставуваше македонската репрезентација, неговата досегашна кариера, учењето од легендарни наши ракометари како Кирил Лазаров, Столе Стоилов, Борко Ристовски и други големи имиња на македонскиот ракомет.

Целиот разговор проследете го во продолжение:

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот