Видео што го расплака светот: Сиромашно момче му прави ручек на братчето како вистински професионалец (ВИДЕО)

Пред неколку дена една потресна сцена го заобиколи светот.

Видеото е погледнато милиони пати.

На снимката се гледа малото момче кое било принудено да научи да се грижи за себе и за своите блиски од мали нозе. Посветено му подготвува оброк на својот брат како вистински професионалец.

Многу светски готвачи ја пофалија неговата спретност и начинот на кој ги подготвува намирниците.

Момчето е на возраст меѓу 4 и 5 години, а веќе е толку грижливо што дури и додека го подготвува ручекот му додава на својот брат свежи продукти да грицка за да го заситат додека ручекот не биде подготвен.

kasih sayang seorang kakak kepada adiknya

kasih sayang seorang kakak kepada adiknya

Publiée par Video inspirasi sur Mardi 10 septembre 2019

Прочитајте и...  Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Прочитај повеќе

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Оскаровката Кејт Бланшет при реновирање се пресекла со моторна пила! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Слободен Печат

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат