ВИДЕО | Поранешен фудбалер на Севиља снимен како нуди мито на полицајци

Фото: Screenshot

Контроверзниот Квинси Промес си создаде уште еден во низата проблеми откако социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види како се обидува да подмити полицајци.

Настанот се случил пред една година кога Промес како фудбалер на Севиља влегол во полициската станица за да ги убеди полицајците да ослободат негови пријатели.

Холанѓанецот понудил пари во замена за слободата на пријателите, а сега ќе добие кривична пријава за делото.

Претходно Промес се поврзуваше со скандал во шверц на кокаин, но и за обид за убиство на негов роднина.

Скандал: Поранешен репрезентативец на Холандија обвинет за шверц на еден тон кокаин!

Холандскиот репрезентативец Квинси Промес е обвинет за обид за убиство

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот