Скандал: Поранешен репрезентативец на Холандија обвинет за шверц на еден тон кокаин!

Поранешниот холандски репрезентативец 31-годишниот Квинси Промес би можел да заработи долгогодишна затворска казна откако официјално е обвинет за шверц на 1.3 тони кокаин вреден 75 милиони евра. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Информациите на службите се дека Промес учествувал во шверцот на кокаинот во 2020 година на пристаништето Антверпен во Белгија. Промез бил … Продолжи со читање Скандал: Поранешен репрезентативец на Холандија обвинет за шверц на еден тон кокаин!