Холандскиот репрезентативец Квинси Промес е обвинет за обид за убиство

Холандскиот репрезентативец и фудбалер на Спартак Москва, Квинси Промес е обвинет за обид за убиство на роднина во Холандија, објавија локалните медиуми. „Амстердамското јавно обвинителство одлучи кривично да го годни 29-годишниот маж од Амстњердам за обид за убиство и за тежок напад“, соопшти обвинителството, не наведувајќи други детали од истрагата. Датумот на рочиштето сè уште … Продолжи со читање Холандскиот репрезентативец Квинси Промес е обвинет за обид за убиство