27.8 C
Скопје

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Импровизиран лесен авион што се урна во регионот на Волга во руската република Татарстан, при што загинаа две лица, очигледно бил киднапиран, изјави денеска извор од локалната полиција.

“Според прелиминарните податоци, авионот бил грабнат од две лица од аероклубот Алеметиевск. И двајцата загинаа”, рекол изворот за ТАСС.

Според изворот, лесниот авион се урнал веднаш по полетувањето, на околу 900 метри од пистата на аеродромот Поима.

Поврзани вести

Вулин: Да им се забрани влез во Србија на оние кои гласаа за Резолуцијата за геноцид во Сребреница

Катерина Стевовска

Главен научник на СЗО: Разочарува резултатот на вакцината „КјурВак“

Слободен печат

ВИДЕО | Вознемирувачка ситуација: Мечка влегла во град во Јапонија, четири лица се повредени

Слободен печат

Гебрејесус: Очекувам Гвинеја да прогласи крај на епидемијата на ебола

Катерина Стевовска

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Остави Коментар