ВИДЕО | Најдобрите реклами на годинашниот Супербол

Фото: Скриншот/Јутјуб

Финалниот натпревар во Националната фудбалска лига (НФЛ), познат како Супербол, е една од најгледаните телевизиски содржини во САД.

Поради таа причина, ова се најатрактивните четири часа за рекламирање и сите поголеми компании се обидуваат да ги искористат своите „пет минути“ и да направат што е можно поинтересна реклама. За оние кои не знаат – една секунда рекламирање за време на Супербол чини неверојатни 233 илјади долари.

Во продолжение, ќе ги погледнеме рекламите кои им оставија најголем впечаток на гледачите.

„Бе-ем-ве“

„Курс лајт“

„Ти-мобајл“

„Убер итс“

„Скечерс“

„Букинг“

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот