ВИДЕО | Мундијалот во Катар не е единствена сензација во земјата: Камили учествуваат во натпревар за убавина

Камила/ Фото: James Hardy / PhotoAlto / Profimedia

Како што се загрева Светското првенство во фудбал во Катар, во земјата се одржува и многу поинаков натпревар, пишува Би-Би-Си.

Камили од соседните земји учествуваат на она што беше наречено „Светско првенство за убави камили“.

Видео на денот