ВИДЕО l Маж почина на плажа во Охрид, министерот Филипче интервенираше но залудно

Обид за спасување на давеник фото принтскрин

Доцна попладнево на крајбрежјето средовечен маж починал на една од охридските плажи како последица на срцев удар на плажата Метропол. Во близина на настанот беше и отворањето на „Европскиот куп во далечинско пливање, олимписка дисциплина 10 километри” во Охрид каде што присуствуваше и министерот за здравство Венко Филипче, објави  Охрид 1.

Министерот околу 20 минути се обидувал да го реанимира мажот кој имал 70-тина години, но за жал било предоцна за тој да се се спаси.

 

Видео на денот