18 C
Скопје

Tag : давење

Хроника

Трагедија кај Мајданпек, две момчиња спасени од давење, по третото се трага

Тешка несреќа се случи синоќа околу 22 часот на патот кон Рајковата пештера во Мајданпек. Возилото „пежо“ во кое биле три млади момчиња од засега...
Слајдер Спорт Фудбал

Фудбалерот Мерсовски спаси три деца од давење во Охридското езеро

Слободен печат
Членот на фудбалскиот клуб Охрид Един Мерсовски е херојот на денот кој од давење успеа да спаси три малолетни деца. Тој бил со соиграчите на...
Вести Регион

КРВАВ ПИР ВО СРБИЈА: Маж ја задавил сопругата со голи раце

Слободен печат
Во населбата Златар во Аранѓеловац, Србија, 80 годишно лице со иницијали Д.Л., ја убил исто така 80-годишната сопруга со иницијали Г.Л., пренесуваат повеќе српски медиуми....
Вести Свет

ПРЕСВРТ: Патолог тврди дека милијардерот Епстајн бил ЗАДАВЕН!

Слободен печат
Долгогодишниот форензички патолог Мајкл Бејден, кој го ангажирал братот на Џефри Епстајн, рекол дека постојат докази кои укажуваат на тоа дека Епстајн бил задавен. Ако...
Вести Свет

Смртоносен обид за селфи во Индија: Свадбена прослава заврши со четири загинати

Слободен печат
Четири членови на едно семејство во Индија се удавија оваа недела во акумулациско езеро кај браната Памбар во оваа земја. Тие паднале во водата додека...
Вести Свет

Нова мигрантска трагедија: Се удави дете од Сирија

Слободен печат
Дете мигрант од Сирија се удавило на плажа во јужна Грција откако претходно без знаење на родителите го напуштило бегалскиот камп, соопштија денеска грчките власти....
Кошарка Спорт

ОТКРИЕНО ЗОШТО БРАТОТ НА ЈОКИЌ ЈА ДАВЕЛ ДЕВОЈКА МУ: Кога му кажала, тој „збеснал“ и ја нападнал!

Слободен печат
Скандалот кој го направи постариот брат на српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Страхиња Јокиќ, не прекинува да го привлекува вниманието на американските, но и на европските...
Вести Свет

Во Средоземното море се удавиле 1.000 мигранти, така е веќе шест години по ред

Слободен печат
Повеќе од 1.000 мигранти и бегалци во текот на оваа година се удавија во Средоземното море и ова е веќе шеста година во која е...
Вести Регион

Србија: Пожарникар се удавил во езеро во близина на Крушевац

Слободен печат
Нуркачите, по повеќечасовна потрага, од езеро во близина на Крушевац извлекле тело на 28-годишен пожарникар, кој порано паднал од чамецот, пренесува Б92. Во моментот на...
Вести Регион

БРАЌАТА ТЕО И ЛЕО СЕ ХЕРОИ ОД ПЛАЖАТА ВО ПЕФКОХОРИ: Двете момчиња го спасиле од давење петгодишниот Тадија, емотивна порака на таткото

Слободен печат
Тео и Лео се браќата кои го спасиле малиот Тадија (5) од Србија, кој за малку ќе се удавел на плажа во Пефкохори пред две...