-5 C
Скопје

ВИДЕО: И Англичаните се чудат, како може Бамфорд да биде во офсајд?

ВАР поништи гол на Патрик Бамфорд на натпреварот помеѓу Кристал Палас и Лидс на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски, во рамките од осмото коло во Премиер лигата.

Бамфорд ја затресе мрежата на домаќините во 17 минута, а потоа главниот судија гледајќи ја снимката изненадувачки не го призна за регуларен.

Според ВАР во оваа ситуација виновна е раката, односно рамото на Бамфорд за офсајдот.

Видео технологијата работи според правилата, но никако во склад со духот на фудбалската игра.

Проценете сами дали навистина ова беше офсајд:

Прочитајте и...  Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

Поврзани вести

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен печат

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат

СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Слободен печат

Дебаклот од Египет е вториот најголем во историјата на Македонија на ЕП и СП

Слободен печат

Јокиќ е полн со трикови

Слободен печат

Остави Коментар