23.8 C
Скопје

Tag : вар

Спорт Фудбал

ВИДЕО: ВАР драма во Мадрид, Реал никако да го престигне Атлетико!

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид и Севиља одиграа нерешено 2:2 во натпреварот од 35 коло во најсилното шпанско првенство. Мечот започна одлично за екипата на Зинедин...
Спорт Фудбал

УЕФА им објасни на Португалците зошто немаше „ВАР“ во Белград!

Слободен печат
Пред два дена во рамките од квалификациите за Светското првенство на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград во еден крајно интересен натпревар ремизираа репрезентациите на Србија...
Спорт Фудбал

ФОТО: Како би изгледала табелата во шпанската „Ла Лига“ доколку нема ВАР?

Слободен печат
Моментно со видео технологијата која ја користи во текот на натпреварите, сезонава во генералниот пласман води Атлетико Мадрид со 32 бодови, колку што има и...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: И Англичаните се чудат, како може Бамфорд да биде во офсајд?

Слободен печат
ВАР поништи гол на Патрик Бамфорд на натпреварот помеѓу Кристал Палас и Лидс на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски, во рамките од осмото коло во Премиер...
Спорт Фудбал

ФОТО: Можеби и најглупавиот жолт картон во кариерата на Луис Суарез!

Слободен печат
И повторно таа видео технологија која помага во решавањето на сомнителните моменти во текот на натпреварите и опција која секако е добредојдена за судиите. Така...
Спорт Фудбал

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Крилото на Твенте, Валцав Черни ја затресе мрежата на Гронинген во 11 минута, но после петминутниот преглед на снимката само судијата во ВАР собата „виде“...
Спорт Фудбал

Конечната табела во шпанското првенство без „ВАР“! (ФОТО)

Слободен печат
Со натпреварите од 38 коло заврши сезоната во најсилната „Ла Лига“, Реал Мадрид ја обезбеди новата титула, а во понизок ранг одат Еспањол, Леганес и...
Спорт Фудбал

Судиите и ВАР му помагаат на Реал Мадрид

Слободен печат
Реал Мадрид синоќа го совлада Реал Сосиедад на гостински терен со 1:2 и се врати на првото место во „Ла Лига“ откако Барселона во петокот...
Спорт Фудбал

Нов скандал во Италија, во центарот на вниманието Пјаниќ и Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Јувентус повторно е на удар, а и претходно многупати „Старата дама“ ја обвинуваа за мешање во регуларноста на натпреварувањето. Медиумите на Апенините...
Спорт Фудбал

Таа незаборавна сезона во ЛШ: Дали голот на Гарсија е регуларен? (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден, пред точно 15 години, Ливерпул го совлада Челси во реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите со 1:0 и така обезбеди...