ВИДЕО | Хаос во српски „Лидл“, муштерии се испотепаа за ќебапи

Фото Јутуб принтскрин

На социјалните мрежи во Србија се појави снимка од супермаркетот „Лидл“ во Борча, каде настанала тепачка меѓу неколку повозрасни муштерии.

Тепачката, како што пишуваат српските медиуми, наводно избила поради ќебапи, односно поради ниските цени на овој продукт. На снимките се гледа како една постара жена се обидува да земе пакет ќебапи додека во исто време ги спречува другите да дојдат до месото.

Маркетот објавил дека има акција во која цената на ќебапите ќе биде пониска. Промотивната цена на ќебапите завршува денеска, а цената за килограм е 319,99 динари.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот