ВИДЕО | Генијален маркетинг: Откриена причината зошто Снуп Дог изјави дека се откажува од пушење марихуана

Фото: Принтскрин / ТикТок

Пред неколку дена раперот Снуп Дог ги изненади своите обожаватели објавувајќи на својот инстаграм-профил дека „се откажува од пушењето“.

Многумина претпоставуваа дека тоа значи дека ќе се откаже од пушењето марихуана, но Снуп всушност си поигра со зборовите и сега на својот профил на ТикТок откри дека сето тоа е маркетинг кампања.

Во видеото тој повторува дека „се откажува од чадот“, но продолжува да објаснува за новиот производ (печка која не испушта чад), кој го нуди брендот „Соло стоув“.

„Знам што мислиш. Снуп, чадот е твојата работа! Но, ми се гади од тоа, ми се гади од кашлање и кога ми мириса облеката“, вели тој додека ја претставува Соло-печката.

„Го отстранија чадот, паметно“, заклучува тој. И на крајот се гледа како пече бел слез пред метално огниште, без чад.

Компанијата „Соло стоув“ (Solo Stove) објави ограничено издание на оваа „огнена јама“ наречена „Снуп стоув“, опишувајќи ја како „доволно жешка за Снуп да се откаже од чадот“. Производот чини 299,99 евра.

Инаку, пушењето марихуана е дел од имиџот на 52-годишниот рапер, кој отворено зборува за својата љубов кон марихуаната.

@snoopdogg I’m done with smoke. I’m going smokeless with @Solo Stove. #ad ♬ original sound – Snoop Dogg

 

ВИДЕО | Снуп Дог вработил девојка да му витка џоинти, треба да му прави по 150 цигари дневно

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот