15 C
Скопје

Три возила и мотор изгореа во Загреб

Причината за пожарот во кој изгореа „Renault Kangoo“, „Citroen C2“, VW T-Cross и моторот „BMW GS“ ќе се знае по завршување на полициската истрага.

Три автомоbили на загребчани и мотор се опожарени во пожарот што избувна на паркингот на загребската улица „Хрговиќ“.

Загребските пожарникари синоќа добиле дојава дека пожарот пламнал околу 2,30 часот.

Причината за пожарот во кој изгореа „Renault Kangoo“, „Citroen C2“, VW T-Cross и моторот „BMW GS“ ќе се знае по завршување на полициската истрага.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар