Tag : изгореа

Хроника

Изгореа 25 јагниња во пожар во селото Сирково

МИА Агенција
Во СВР-Велес завчера околу 22 часот било пријавено дека во село Сирково настанал пожар во трло со овци, сопственост на В.А.(40), при што изгореле 25...
Хроника

Во Горно Косоврасти изгореа осум плевни со дел од добитокот

Во дебарското село Горно Косоврасти утрово пожар пеплоса осум плевни со целосната сточна храна и дел од добитокот. По појавата на пожарот во неговото локализирање...