21.8 C
Скопје

Изгореа градски автобус и автомобил во Земун

Според неофицијални податоци, автобусот се запалило по судир со автомобилот.

Утринава во сообраќајна несреќа во Земун (Србија) целосно изгореа градски автобус и еден автомобил.

Сообраќајната несреќа се случила во 5.45 часот, во близина на автобуската станица „Дунавска“ на улицата Цара Душан во Земун.

Според неофицијални податоци, автобусот се запалило по судир со автомобилот.

Поврзани вести

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Беровчанец ја злоупотребил службената положба и оштетил фирма за 360.000 денари

Слободен печат

Остави Коментар