Трамп се откажа од планот самитот на Г7 да се одржи во неговиот клуб – Слободен печат
ВестиПланета

Трамп се откажа од планот самитот на Г7 да се одржи во неговиот клуб

Тој минатата недела предложи самитот да се одржи во неговиот хотел „Дорал", но се откажа по бројните критики, пренесува „Глас на Америка".

Американскиот претседател Доналд Трамп ги откажа плановите за одржување на следниот самит на Г7 во неговиот голф клуб во Мајами, на Флорида.

Тој минатата недела предложи самитот да се одржи во неговиот хотел „Дорал”, но се откажа по бројните критики, пренесува „Глас на Америка”.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close