Tag : самит г7

Вести Свет

Трамп се откажа од планот самитот на Г7 да се одржи во неговиот клуб

МИА агенција
Американскиот претседател Доналд Трамп ги откажа плановите за одржување на следниот самит на Г7 во неговиот голф клуб во Мајами, на Флорида. Тој минатата недела...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Следниот Г7 самит ќе се одржи на еден од голф терените на Трамп

Слободен печат
Следниот Г7 самит ќе се одржи на еден од голф терените на претседателот Доналд Трамп во Флорида, објави белата куќа, јавува „Би-Би-Си“.  Од Белата куќа...
Вести Свет

Иранскиот шеф на дипломатијата пристигна на самитот на Г7

Слободен печат
Иранското Министерство за надворешни работи соопшти дека шефот на дипломатијата Мохамед Џавад Зариф пристигнал во Биариц каде се одржува самитот на Г7. Според извори од...