15.8 C
Скопје

Следниот Г7 самит ќе се одржи на еден од голф терените на Трамп

Следниот Г7 самит ќе се одржи на еден од голф терените на претседателот Доналд Трамп во Флорида, објави белата куќа, јавува „Би-Би-Си“. 

Од Белата куќа за новинарите истакнале дека претседателот Трамп нема да профитира од тоа што овој настан ќе се одржи на еден од неговите терени.

Поврзани вести

Рама и Мета ја поздравија одлуката на Холандија за Албанија да почне преговори со ЕУ

Слободен печат

ООН ги поздрави резултатите од средбата меѓу Бајден и Путин

Слободен печат

Шахпаска: Креираме законско решение кое ќе одговори на денешното современо време

Слободен Печат

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште е под палка на бегалецот од Будимпешта

Слободен Печат

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

Слободен печат

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат

Остави Коментар