„Тој е најдобриот човек кој постои“: Фановите бараат актерот да биде прогласен за личност на годината

Една од најомилените ѕвезди на Холивуд актерот Кијану Ривс, дефинитивно спаѓа во групата најсакани познати личности.

Поради неговата непосредност, природност и скромност, актерот е обожуван од публиката,

А тоа обожување ја поттикна петицијата со која неговите фанови бараат актерот да биде прогласен за личност на годината.

Повеќе од 70.000 луѓе ја потпишале петицијата магазинот „Time“ да го прогласи Кијану Ривс за човек на годината.

На страната „Change.org“ се појави петиција во чиј опис пишува:

„Кијану е најдобрата личност која постои, прогласете го за личност на годината! Кијану во тајност донираше милиони за детските болници и други добротворни установи, тој направи неверојатни работи за луѓето и ништо не побара за возврат“

„Тој тоа го заслужи“, коментираа потписниците на петицијата во коментарите.

Целта на петицијата е да се соберат 150.000 потписи, а ако и вие се согласувате со идејата на фановите на Кијану Ривс, можете да го дадете својот глас на страната „Change.org“.

Инаку, магазинот „Time“ секоја година прогласува личност на годината, а минатата година таа титула ја доби убиениот саудиски новинар Џамал Кашогџи.

Прочитај повеќе

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат