Tag : годината

Вести Свет Слајдер

Путин: 40 нови воени бродови ќе бидат во составот на морнарицата до крајот на годината

МИА Агенција
Околу 40 нови воени бродови, со најсовремена опрема и ново, хиперсонично оружје, ќе бидат во редовниот состав на руската морнарица до крајот на оваа година,...
Вести Свет Слајдер

Фон дер Лајен: Старите луѓе треба да останат во изолација до крајот на годината

Горан Наумовски
Контактите на старите лица во Европа со другите треба да останат ограничени барем до крајот на годината заради епидемијата на коронавирусот, предупреди претседателката на Европската...
Еспресо Хороскоп

3 хороскопски знаци за кои ДЕКЕМВРИ ќе биде НАЈЛОШИОТ МЕСЕЦ во годината!

Слободен печат
Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината најмногу поради празниците. Меѓутоа, за три знаци од хороскопот тој нема да биде така...
Еспресо Хороскоп

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Слободен печат
Измина речиси цела од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие се уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете...
Еспресо Шоу биз

„Тој е најдобриот човек кој постои“: Фановите бараат актерот да биде прогласен за личност на годината

Слободен печат
Една од најомилените ѕвезди на Холивуд актерот Кијану Ривс, дефинитивно спаѓа во групата најсакани познати личности. Поради неговата непосредност, природност и скромност, актерот е обожуван...
Еспресо Шоу биз

УТКА НА ГОДИНАТА: Ријана во кич издание предизвика лавина негативни коментари (ФОТО)

Слободен печат
Славната и најбогата пејачка ја изненади јавноста со неочекуваниот моден избор. Ријана им се врати на деловните обврски по одморот со нејзиниот дечко милијардер. Таа...