Тодор Гечевски е новиот спортски директор на Работнички

фото: facebook/Горан Герасимовски

Поранешниот македонски репрезентативец Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на кошаркарскиот клуб Работнички.

Ваквата одлука доаѓа непосредно пред квалификацискиот турнир за ФИБА Евро-Купот кој ќе се организира во Скопје од 2 до 5 октомври.

Потсетување дека Работнички ќе игра во квалификациската група „А“ со Донар Гронинген (Холандија), Сабах (Азербејџан) и Рапид Букурешт (Романија).

Гечевски очекува добра сезона за КК Работнички, како во домашните натпреварувања, така и на меѓународната сцена.

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски вели дека со стабилниот буџер и подготвеноста на тимот очекува очекувањата се нови победи и враќање на стариот сјај.

Воедно Герасимовски ги повикува навивачите да излезат на трибини и заедно да ја дадат поддршката да го бодрат клубот да се врати на старите победнички патеки.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот