23.8 C
Скопје

Tag : Тодор Гечевски

Кошарка Спорт

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка, не може да влеземе на терен да играме место нив 

Слободен печат
Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ), Перо Антиќ, не се чувствува виновен за неуспехот на репрезентацијата да се пласира на Евробаскетот 2022 година. На...
Кошарка Спорт

Спортскиот директор на КФСМ, Тодор Гечевски за неуспехот на квалификациите за ЕП 2022: Ни недостигаше малку среќа, но иднината ветува

Спортскиот директор на Кошаркарската федерација на Македонија Тодор Гечевски смета дека за пласман на ЕП 2022 ни недостигаше малку среќа. Разочан е што Македонија не...
Кошарка Спорт

Гечевски: Не се откажуваме од Јакимовски и од Вајли

Благоја Георгиевски
Македонската кошаркарска репрезентација во февруари ги игра решавачките четири меча од квалификациите за Европското првенство 2022 година. Во „теснец“ од пет дена треба да одиграме...
Кошарка Спорт

Дефинитивно без Димитријевиќ на мечевите во Талин!

Слободен печат
Ненад Димитријевиќ, за жал, нема да биде во можност да биде дел од нашиот национален тим за потребите кои со себе ги носат ноемвриските квалификации...
Кошарка Спорт

Гечевски: Најважно ни е здравјето на Димитријевиќ

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација на крајот од месецот ја очекуваат настапите во квалификациите за ЕП 2022 година во „меурот“ во Талин, но селекторот Александар Тодоров нема...
Кошарка Спорт

Антиќ и Гечевски во работна посета на турската кошаркарска федерација

Слободен печат
Претседателот на Кошаркарската федерација на С. Македонија, Перо Антиќ, заедно со спортскиот директор на сениорските национални тимови, Тодор Гечевски, денеска беа во официјална и работна...
Кошарка Спорт

Гечевски е најголемиот мајстор, можеше да игра во НБА лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешен кошаркар на белградски Партизан во интервјуто за „Моцарт Спорт“ зборуваше за квалитетите на поранешниот македонскиот репрезентативец, Тодор Гечевски. Аљоша Митровиќ своевремено ги бранеше боите...
Кошарка Слајдер Спорт

Гечевски: Буштур сега на небото ќе дава кошеви

Слободен печат
Помеѓу говорниците на комеморацијата беше и директорот на Кошаркарската федерација на Македонија, Тодор Гечевски. – Тешко е да се зборува во вакви моменти. Место да...
Кошарка Спорт

Кошарката конечно доби свој дом

Зоран Спасоски
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) од денеска и официјално е сопственик на големата сала во СРЦ „Кале“. Федерацијата ја доби салата во трајно користење но...
Кошарка Спорт

Антиќ го екипира тимот со кој ќе ја предовди КФСМ

Слободен печат
Новиот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ), Перо Антиќ ги избра најблиските соработници со кои во наредниот период ќе ја предводат федерацијата. На првиот...