Тетовец почина во соообраќајка во родното село – Слободен печат
Хроника

Тетовец почина во соообраќајка во родното село

По незгодата, С.И. бил пренесен во клиничкиот центар во Тетово, каде им подлегнал на повредите.

Педесет и шестгодишниот И.С. од тетовското село Челопек, вчера околу 9.30 часот во родното село додека возел „голф“ од засега непознати причини удрил во паркирано возило. По незгодата, С.И. бил пренесен во клиничкиот центар во Тетово, каде им подлегнал на повредите. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close