• hronika

Позитивни на коронавирус сакале да отпатуваат со лажен ПЦР тест

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против двајца браќа од Сарај, на возраст од 24 и 26 години, заради кривични дела nепостапување според здравствените прописи за време на епидемија, како и Фfалсификување исправа. Иако со Решение на Државниот санитарен и здравствен инспекторат од 5 април на двајцата обвинети им била определена …

Позитивни на коронавирус сакале да отпатуваат со лажен ПЦР тест Read More »