5 C
Скопје

Тајсон изгледа застрашувачки пред враќањето во рингот!

Иако се работи за егзибициски меч, една од најсилните светски организации (WBC) за победникот подготвува шампионски појас со името „Фронтлајн Бетл Белт“.

Легендарниот Мајк Тајсон му се враќа на боксот после 15 години, а доста сериозно ја сфаќа борбата против Рој Џонс која ќе биде одржана годинава на 28 ноември

„Железниот Мајк“ во изминатиот период објавуваше видео записи од своите тренинзи, неговите удари изгледаат многу застрашувачки, како во најдобрите денови.

Иако се работи за егзибициски меч, една од најсилните светски организации (WBC) за победникот подготвува шампионски појас со името „Фронтлајн Бетл Белт“.

Настанот ќе се одржи во Лос Анџелес, најавено е дека ќе има осум рунди, а секоја рунда која ќе трае две и пол минути ќе се бодува посебно и резултатот ќе биде објавен.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Леброн со Јокиќ и Дончиќ во својата екипа за „Ол-стар“ мечот

Тајсон започна да тренира пред шест месеци, а неодамна изјави дека последен пат кога имал 17 или 18 години ја имаше истата тежина како и сега, што најдобро зборува за тоа во каква форма е и колку напорно тренира.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)


– Сè е во самодовербата и самоафирмацијата. Јас сум подготвен за ова. Не можам да го објаснам со зборови – вели Тајсон.

Ја започна својата кариера во 1985 година, стана светски шампион во тешка категорија на 20-годишна возраст, а до 23 година имаше 37 победи и ниту еден пораз. Ја заврши кариерата со учинок од 50 победи и шест порази.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Михајловиќ: Пријателството со Златан започна кога ме удри со глава!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар