13 C
Скопје

Tag : егзибициски меч

Останатo Спорт

Тајсон изгледа застрашувачки пред враќањето во рингот!

Слободен печат
Легендарниот Мајк Тајсон му се враќа на боксот после 15 години, а доста сериозно ја сфаќа борбата против Рој Џонс која ќе биде одржана годинава...
Останатo Спорт

НОВ РЕКОРД: Федерер и Надал ќе играат пред 50.000 гледачи

Слободен печат
Рафаел Надал и Рожер Федерер ќе одиграат егзибициски дуел со Јужна Африка и тоа пред рекордни 50.000 гледачи. Освен што е поставен рекорд кога станува...
Останатo Спорт

Надал триумфираше против Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Претходно претседателот на Казахстан, Касим-Јомарт Токајев ги прими во својата резиденција „Акорда“, двете најголеми тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Токајев им се заблагодари...