9 C
Скопје

Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Познатиот светски голфер доживеа сообраќајна несреќа во која се здоби со тешки повреди на зглобот и потколеницата на десната нога, а според локалниот шериф тој се спасил и од законските последици.

Откако неговата здравствена состојба се стабилизираше, извршени се токсиколошки тестови кои не откриле алкохол или недозволени супстанции, за разлика од 2017 година, кога бил фатен во автомобил под дејство на сите можни супстанции.

– Тој не беше под дејство на алкохол или дрога, можеме да го исклучиме тоа. Ова беше едноставно сообраќајна несреќа – рече шерифот во округот Лос Анџелес, Алекс Виланева.

Според „Франс Прес“, Виланева вели дека Вудс може да биде казнет за прекршок од ниско ниво, доколку истражителите заклучат дека возел премногу брзо или не обрнувал внимание.

Прочитајте и...  Повреда на репрезентативецот Адеми, Динамо без капитенот против Виљареал!

Вудс бил извлечен од возилото дури откако било исечено со хидрауличен алат, тој се здобил со сериозни повреди на десната нога и беше опериран.

ФОТО: Вудс е надвор од животна опасност, познато што кажал по несреќата

Поврзани вести

ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Слободен печат

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Остави Коментар