15 C
Скопје

Tag : тајгер вудс

Останатo Спорт

Тајгер Вудс ја напушти болницата, ќе се лекува дома

Слободен печат
Американскиот голфер го заврши лекувањето во болница и рехабилитацијата ја продолжува во домашни услови. Еден од најдобрите голфери на светот, Тајгер Вудс, на 23. февруари...
Останатo Спорт

Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Слободен печат
Познатиот светски голфер доживеа сообраќајна несреќа во која се здоби со тешки повреди на зглобот и потколеницата на десната нога, а според локалниот шериф тој...
Останатo Спорт

Сколс за Вудс: Доколку повредите се сериозни, тоа е крај на кариерата!

Слободен печат
Најславниот голфер на сите времиња би можел да ја заврши кариерата после тешката сообраќајна несреќа. Легендарниот голфер Тајгер Вудс доживеа сообраќајна несреќа во која се...
Останатo Спорт

ФОТО: Вудс е надвор од животна опасност, познато што кажал по несреќата

Слободен печат
Според американските медиуми, состојбата на познатиот голф играч е стабилна по сообраќајната несреќа која ја доживеа. Тој во 7.12 часот по локално време во близина...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Стравична сообраќајка на Тајгер Вудс, пожарникари го сечеа неговиот автомобил за да го извлечат

Слободен печат
Американскиот голфер Тајгер Вудс е повреден во сообраќајна несреќа во Јужна Калифорнија. Како што соопшти полицијата на Лос Анџелес, сообраќајната несреќа се случија неколку минути...
Спорт Фудбал

Меси наскоро ќе му се придружи на Роналдо, ќе стане милијардер

Слободен печат
Според магазинот „Форбс“, вкупната заработка на Лионел Меси ќе дојде до бројката од една милијарда долари доколку наредната сезона ја помине во редовите на Барселона....
Останатo Спорт

„Марка“ ги избра најдобрите спортисти на 21. век, на врвот е најтрофејниот олимпиец

Слободен печат
Американскиот пливач Мајкл Фелпс е избран за најдобарт спортист на светот во 21. век во анкетата на шпанскиот спортски весник „Марка“. Фелпс пет пати учествуваше...
Останатo Спорт

„МАГИЈА“ НА УС ОПЕН: Најдобриот поен во кариерата на Рафа!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Фантастичен потег на еден од најдобрите тенисери на светот, Рафаел Надал при резултат 5:2 и 3:30 во четвртиот сет, кој тамошните медиуми го прогласија за...