-2 C
Скопје

Tag : голф

Останатo Спорт

Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Слободен печат
Познатиот светски голфер доживеа сообраќајна несреќа во која се здоби со тешки повреди на зглобот и потколеницата на десната нога, а според локалниот шериф тој...
Останатo Спорт

Сколс за Вудс: Доколку повредите се сериозни, тоа е крај на кариерата!

Слободен печат
Најславниот голфер на сите времиња би можел да ја заврши кариерата после тешката сообраќајна несреќа. Легендарниот голфер Тајгер Вудс доживеа сообраќајна несреќа во која се...
Останатo Спорт

ФОТО: Вудс е надвор од животна опасност, познато што кажал по несреќата

Слободен печат
Според американските медиуми, состојбата на познатиот голф играч е стабилна по сообраќајната несреќа која ја доживеа. Тој во 7.12 часот по локално време во близина...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Стравична сообраќајка на Тајгер Вудс, пожарникари го сечеа неговиот автомобил за да го извлечат

Слободен печат
Американскиот голфер Тајгер Вудс е повреден во сообраќајна несреќа во Јужна Калифорнија. Како што соопшти полицијата на Лос Анџелес, сообраќајната несреќа се случија неколку минути...
Вести Свет Слајдер

Трамп учествуваше кратко на самитот на Г20, па замина да игра голф

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп учествуваше на отворањето на годинешниот виртуелен Г-20 самит, што викендов се одржува во Ријад, Саудиска Арабија, а потоа добар дел од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга на Трамп: Нека игра голф, тоа е најдоброто нешто што може да го направи сега!

Слободен Печат
Мислам дека уживаа да бидат покрај Доналд и да учествуваат во изборите, но сега е готово. Не сум сигурна какви им се плановите, но јас...
Вести Свет

ВИДЕО | Погледнете што направи Трамп откако дозна дека ги загубил изборите: Дали е ова реално?

Слободен печат
По партијата голф во Вирџинија, каде ја дозна веста дека неговиот противкандидат Џо Бајден ќе биде новиот претседател на САД, се уште актуелниот Доналд Трамп,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Слободен Печат
Британката Луси Робсон има 25 години, иако многумина од прва би заклучиле дека таа е модел, пејачка или инфлуенсерка, Луси всушност е професионална голферка. По тринаесет...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен печат
Герет Бејл не се најде во составот на Зинедин Зидан за реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Манчестер сити. Потсетување, Реал Мадрид на...
Вести Регион

Фолсваген ја заврши истрагата за расистичката реклама за голф, била процедурална грешка (ВИДЕО)

Слободен печат
Во екот на протестите низ Европа против расизмот, Управниот одбор на Фолсваген уште еднаш се извини поради расистичката реклама на Инстаграм профилот на компанијата, велејќи...