15.8 C
Скопје

Tag : волци

Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Сакал да фотографира пет волци, се шокирал кога скокнале врз него!

Слободен печат
Да се ​​биде опкружен со волци звучи како застрашувачка сцена со која ретко кој сака да се соочи. Да стапнете на нивна територија може да...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Што се случува со Арсенал, „волците“ го освоија Лондон!

Слободен печат
Во последниот натпревар од саботната програма на 10 коло во Премиер лигата составот на Арсенал ги разочара своите фанови на домашен терен со поразот од...
Вести Македонија

„Анима Мунди“ со помош на Државниот инспекторат за ловство спаси три младенчиња волци (ФОТО)

Слободен печат
Здружение за заштита на животни „Анима Мунди”, со помош на Државниот инспекторат за ловство, спаси три младенчиња волци. – Среќата не може да се опише кога ќе се спаси...
Вести Македонија

Волци нападнаа стадо овци во делчевското село Бигла

МИА Агенција
Волци нападнаа стадо овци во подножјето на делчевското село Бигла. -Нападот се случил во раните утрински часови. Нападнатите овци ги најдов денес во близина на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Армијата се РЕФОРМИРА, „Волците“ и „Ренџерите“ СТАНУВААТ и разузнувачи

Слободен печат
Пред десетина дена почнало армиското расформирање, дознава „Слободен печат“. Извори брифираат дека дел од припадниците на Ренџерскиот баталјон самоволно прифатиле да бидат преместени во други...
Вести Хроника

Глутница волци усмртиле 40 овци

МИА Агенција
Педесетидвегодишник од селото Вејце останал без своите околу 100 овци откако, најверојатно, волци го нападнале стадото ноќта помеѓу неделата и понеделникот. Тој за случајот го...
Вести Свет

МУТИРАНИ ВОЛЦИ ОД ЧЕРНОБИЛ: Еве какви ѕверки направила радијацијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Минаа три децении од нуклеарната катастрофа која го погоди Чернобил, но последиците се уште се чувствуваат. Многу земји се изложени на радијација, но Украина најлошо...