• визи

Полска размислува да го ограничи пристапот до визи за Русите

Полска разгледува планови да го следи примерот на Естонија и Летонија и да го ограничи пристапот на руските граѓани до визи, јави ДПА. „Полска работи на концепт што ќе овозможи на Русите да не им се издаваат визи”, изјави денеска полскиот заменик-министер за надворешни работи Пјотр Вавчик. Заменик министерот истакна дека неговата земја ја поддржува …

Полска размислува да го ограничи пристапот до визи за Русите Read More »