Tag : вистина

Вести Свет Слајдер

Би-Би-Си „ловеше“ што е факт, а што лага во говорот на Трамп

МИА Агенција
Претседателот Доналд Трамп го одржа својот трет говор за состојбата на нацијата, мешајќи факти со лаги во своето обраќање до нацијата, јави Ен-Би-Си. Медиумот изврши...
Магазин Слајдер

Мицкоски првпат прозборе за приватниот живот: Повозрасниот син ме прашува дали е вистина кога нешто ќе прочита за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски досега сме имале прилика да го гледаме само кога зборува за политика, но не и за приватниот живот. Во интервју за естрадниот магазин...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Луѓето ширум светот во еден здив ја гледаа серијата „Чернобил“. Серијата која освои 3 Еми-награди, сите не потсети на хоророт од нуклеарната катастрофа која се...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Слободен печат
Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана. На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза...
Магазин Технологија

Ужасна вистина: Што се случува со вашите уши додека носите слушалки?

Слободен Печат
Лиса Хелвеџ, директорката на Earworx, австралискиот сервис за чистење на уши, откри дека слушалките кои влегуваат во увото можат да предизвикаат собирање на прашина, пот,...
Жена Магазин

Три митови за бременоста во кои веруваме, а не се точни

Слободен печат
Она што го гледаме во филмовите нема никаква поврзаност со тоа како тече реалноста...