Кој пука во уличните кучиња?

Невладината организација „Зелен хуман град“ на својата фејсбук-страница објави пост со кој ги алармира граѓаните дека во средата наутро на булеварот „Климент Охридски“ во Скопје, во близина на Соборниот храм, наводно било пукано од огнено оружје во уличните кучиња што спиеле во зеленилото на булеварот. „Вчера утро во 4 часот на бул. Климент Охридски во …

Кој пука во уличните кучиња? Read More »