• тфт

ТФТ го потврди „брејкот“ против Чаир и дојде до предност во серијата

Убедлива игра на „црно-белите“ на свој терен во СЦ „Кале“, и победа (76:65) за водство од (2-1) во четвртфиналето Кошаркарите на ТФТ Моцарт беа далеку подобар ривал на третиот меч од серијата. Од самиот старт наметнаа свој стил на игра кој им донесе резултат. По десет минути игра, домашната екипа поведе со (26:18). Само на …

ТФТ го потврди „брејкот“ против Чаир и дојде до предност во серијата Read More »