Tag : тајни служби

Вести Македонија

Николовски: За тоа што нè следат тајните служби ќе има одговорност

Слободен печат
Александар Николовски во вечерашното гостување на ТВ 24 изнесе сериозни обвинувања на сметката на власта. Тој тврди дека тајните служби го следат и прислушуваат врвот...
Вести Свет

ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ ВО ЕВРОПА-МИТОВИ И ПРОЗА: Во сите зла на светот задолжително се замешани тајните служби

Слободен печат
Последниот скандал на тој неславен список е аферата „Штрахе” поради која падна австрискиот вицеканцелар, снимен како ветува тендери на некакв руска дама, која за возврат...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Руските комичари кои го вознемирија Балканот обвинети дека се од тајната служба

Слободен печат
Двајцата руски пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател Петро Порошенко, и кои ги повикуваат и лажат политичарите и светските познати личности, се обвинуваат за...